JAVNOJ USTANOVI ZA UPRAVLJANJE ZAŠTIĆENIM PRIRODNIM VRIJEDNOSTIMA HRVATSKA ELEKTROPRIVREDA ODOBRILA 15.000,00 KUNA ZA PROJEKT – ŠPILJE DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE, EDUKATIVNA PUBLIKACIJA – CRTANKA

U sklopu Javnog natječaja za dodjelu donacija udrugama, klubovima i ustanovama u 2011. godini – Svjetlo na zajedničkom putu (područje Okoliš), Hrvatska elektroprivreda d.d. (HEP) odobrila je 15.000,00 kuna Javnoj ustanovi za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Dubrovačko-neretvanske županije za projekt – „Špilje Dubrovačko-neretvanske županije, edukativna publikacija – crtanka“.

Cilj projekta je izrada edukativnog materijala – crtanke „Špilje Dubrovačko-neretvanske županije“ u svrhu edukacije o zaštiti okoliša kao preduvjeta zaštite prirode s namjerom prezentacije bogatstva krških pojava i speleoloških objekata Dubrovačko-neretvanske županije.

Objavljivanje edukativne publikacije pridonosi kontinuiranom pedagoškom radu Ustanove, te se stvaraju uvjeti za promociju zaštićenih prirodnih vrijednosti. Naime, ova će publikacija za djecu različitih uzrasta, ujedno biti i vodič kroz špilje u trenutku otvorenja za javnost speleološkog objekta (špilja Šipun u Cavtatu) tijekom 2012. godine.