Javna ustanova na 9. Skupu stručnih službi 2015. godine

Djelatnice Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Dubrovačko-neretvanske županije Kristina Šetka i Nikolina Pozniak sudjelovale su na 9. Skupu stručnih službi Javnih ustanova, koji se održao od 14. do 16. listopada 2015. u Donjoj Stubici, u organizaciji Državnog zavoda za zaštitu prirode.

Cilj navedenog okupljanja je informiranje, razmjena iskustava i edukacija djelatnika stručnih službi u svrhu učinkovitijeg upravljanja, odnosno zaštite, očuvanja i promicanja kao i održivosti korištenja zaštićenih područja. Neke od tema skupa bile su izvješće o ostvarivanju godišnjeg programa zaštite, održavanja, očuvanja, promicanja i korištenja zaštićenih područja, provedene edukacije za monitoring i monitoring Natura 2000 vrsta, interni portal infomacijskog sustava zaštite prirode itd…

Navedeni skup upravo je jedan od važnijih događanja za funkcionalnost sustava zaštite prirode u Republici Hrvatskoj.