Održana radionica za razvoj Zelenih izleta u Šibensko – kninskoj županiji

U sklopu projekta „Priroda Dalmacije“ u organizaciji Ekološke udruge „Krka“ Knin, a pod vodstvom Udruge Sunce, djelatnice Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Dubrovačko-neretvanske županije Nikolina Pozniak i Kristina Šetka sudjelovale su na radionici za razvoj Zelenih izleta koja se održala u Kninu od 23. do 24. listopada 2014.

Glavni cilj radionice bio je predstavljanje i upoznavanje ostalih dionika sa Zelenim izletima od strane Udruge Sunce.

Dvodnevni program obuhvaćao je SWOT analizu svih dionika kao temelj za uspješan razvoj Zelenih izleta u pojedinoj županiji. Jedna od aktivnosti bio je i pokazni Zeleni izlet u kojem je Udruga Sunce detaljno opisala sadržaj Zelenih izleta koji je pomogao u aktivnosti unaprijeđivanja sadržaja postojećih izleta.

Osim predstavnika Javne ustanove iz Dubrovačko – neretvanske nžupanije, radionici su prisustvovali i Javna ustanova Šibensko – kninske županije kao i predstavnice Udruge Sunce iz Splita te Ekološke udruge „Krka“ iz Knina.