Nakon odobrenja projekta Promicanje održivog razvoja prirodne baštine doline Neretve početkom srpnja 2018. godine, održan je prvi radni sastanak partnera i suradnika projekta, 18. rujna 2018. godine u Dubrovniku.

Sastanak je održan s ciljem početne koordinacije partnerskog konzorcija i planiranja prvih aktivnosti kako bi se ispoštovale sve obveze prema upravljačkom i kontrolnom tijelu projekta – Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije te Središnjoj agenciji za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije.

Pored nositelja, odnosno Korisnika projekta Dubrovačko-neretvanske županije, sastanku su prisustvovali i predstavnici Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije, Javne ustanove Razvojna agencija Dubrovačko-neretvanske županije DUNEA-i, Grada Ploča i Metkovića, a uvodnu koordinacijsku prezentaciju projekta, nakon pozdrava u ime Dubrovačko-neretvanske županije, održao je projektni tim DUNEA–e.

Suradnici na projektu, pored navedenih institucija koje su prisustvovale prvom radnom sastanku, također su: Turistička zajednica Dubrovačko-neretvanske županije, turističke zajednice s područja doline Neretve i Hrvatsko planinarsko društvo Grabovica.

Projekt s ciljem doprinosa održivom društveno-gospodarskom razvoju na lokalnoj/regionalnoj razini, vrijedan je 14.048.072,02 kune, a od toga EU sufinancira 10.536.054,01 kune.