Predavanje o kukcima u Prirodoslovnom muzeju Metković

Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Dubrovačko-neretvanske županije u suradnji s Prirodoslovnim muzejem Metković (PMD Metković), održala je predavanje i radionicu za djecu na temu kukaca 03. listopada 2015.god. u Metkoviću.

Raznolikost i spoznaja o značaju kukaca u prirodnoj raznolikosti samo su bile neke od spoznaja koje su djeca usvojila tijekom predavanja. Budući kukci imaju svoje mjesto u prirodnom lancu, spoznaja o njihovom značenju trebala bi proširiti vidike djeci, kako se ne bi nepotrebno bojali ili nepotrebno ubijali ove male, bitne životinjice.

Nakon održanog predavanja počeo je praktični dio gdje su djeca izrađivala hotele za kukce, odnosno mjesta gdje bi kukci obitavali za vrijeme neprimjerenih vremenskih uvjeta.

Ovo je ujedno bila prva radionica u novom prostoru bila poklon Prirodoslovnog muzeja djeci Metkovića, održana u dvije grupe s ukupno pedesetero djece.