Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije u suradnji s Prirodoslovnim muzejem Metković (PMD Metković), održala je radionicu na temu invazivnih vrsta 10. svibnja 2016.god. u Metkoviću.

Tom prilikom, učenici Srednje škole Metković imali su prilike čuti nešto više o invazivnim vrstama i opasnostima koje iste predstavljaju za zavičajne (autohtone) divlje vrste i samog čovjeka. Predavanje o invazivnim vrstama, kao prvi dio radionice, održao je djelatnik Javne ustanove Dubravko Dender.

Drugi dio radionice obuhvatio je terenski rad kroz koji su se učenici upoznali s pojedinim biljnim vrstama u području grada Metkovića od kojih su neke invazivne. Tijekom terenskog rada učenike je pozdravio Nikola Veraja, pročelnik Upravnog odjela za zaštitu okoliša i prirode Dubrovačko-neretvanske županije.