Predavanje o živom svijetu podzemlja Dubrovačko-neretvanske županije

U okviru četvrte Speleološke škole, u organizaciji Hrvatskog planinarskog društva Sniježnica (HPD Sniježnica), djelatnica Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Dubrovačko-neretvanske županije održala je predavanje o živom svijetu podzemlja u prostorijama HPD Sniježnica 22. travnja 2015.

Kao sastavni dio teoretskog dijela škole, predavanje o živom svijetu podzemlja obuhvatilo je tumačenje o glavnim obilježjima i vrijednostima podzemnih staništa, važnosti zaštite i očuvanja istih kao i o živom svijetu podzemlja.

Speleološka škola sastoji se od teoretskog i praktičnog dijela te polaznicima pruža osnovna znanja potrebna za siguran ulazak u špiljske i jamske sustave. Usklađena je s preporukama o izvođenju speleoloških škola Komisije za obrazovanje Hrvatskog planinarskog saveza (HPS-a).