Pozivamo Vas da nam se pridružite u nedjelju 19. kolovoza 2018.  na obilježavanju Međunarodne noći šišmiša u Zavičajnom muzeju Konavala u Čilipima!

Za obilježavanje Međunarodne noći šišmiša Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode s Muzejima i galerijama Konavala osmislila je cjelovečernji edukativni i zabavni obiteljski program.

Pripremili smo zanimljive aktivnosti za  sve uzraste, tako starija djeca i roditelji mogu čuti kako šišmiši pomažu nama, ali i što ih muči te kako i mi njima možemo biti od pomoći. Na kreativnoj radionici za najmlađe djeca vrtićkog uzrasta i nižih razreda osnovne škole saznat će što šišmiši jedu i gdje spavaju.  

Također, demonstrirat će se korištenje speleološke opreme koja je neizostavna u istraživanju šišmiša u njihovim omiljenim skloništima, špiljama i jamama. U sumrak će se osluškivati šišmiši u blizini.

Prigodni program ove Međunarodne noći upotpunit će koncert grupe Bloombox ispred Zavičajnog muzeja u Čilipima.