JAVNA USTANOVA ZA UPRAVLJANJE ZAŠTIĆENIM PRIRODNIM VRIJEDNOSTIMA NA PODRUČJU DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE U ORGANIZACIJI „NOĆI MUZEJA“ U PRIRODOSLOVNOM MUZEJU DUBROVNIK

Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Dubrovačko-neretvanske županije sudjelovala je u programu jedne od najvećih kulturnih manifestacija „Noći muzeja“ u sklopu programa u dubrovačkom Prirodoslovnom muzeju Dubrovnik. Ovogodišnji program, koji je privukao veliki broj posjetitelja, obuhvatio je stručna vodstva i predavanja kao i kviz znanja za najmlađe posjetitelje.

Marija Crnčević iz Javne ustanove i Katarina Ivanišin Kardum, pedagoginja Prirodoslovnog muzeja Dubrovnik, osmislile su program stručnog vodstva na temu: „Muzej riječima dubrovačkog prirodoslovca Balda Kosića“, tijekom kojeg su korišteni znanstveni radovi B. Kosića s kraja 19. i početka 20. st. Posebnu vrijednost ovog programa čini dubrovački govor i korištenje tradicionalnog nazivlja u prirodoslovlju.