AKCIJA ČIŠĆENJA PODMORJA U RIJECI DUBROVAČKOJ – PROJEKT KARTIRANJE, MONITORING I UPRAVLJANJE PREKOGRANIČNOM NATURA 2000 MREŽOM NA MORU – 4M PROJEKT

U sklopu projekta „Kartiranje, monitoring i upravljanje prekograničnom Natura 2000 mrežom na moru – 4M projekt“ Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije, Udruga Sunce i Ronilački klub Dubrovnik (RK Dubrovnik), organizirali su drugu po redu akciju čišćenja podmorja 03. srpnja 2016. u blizini izvora rijeke Omble.

Otpad je prikupljan u području značajnog krajobraza Rijeka Dubrovačka.

Uz ronioce i zaposlenike Javne ustanove, akciju su svojim sudjelovanjem podržali volonteri i lokalno stanovništvo. Skupljeno je preko tone raznovrsnog otpada od čega su najzastupnije automobilske gume i staklene boce.

Cilj ove akcije, osim čišćenja podmorja, je povećanje svijesti lokalnog stanovništva o važnosti očuvanja i zaštite prirode i okoliša.