Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije sudjelovala je prijemu grupe diplomatskih predstavnika za gospodarstvo stranih veleposlanstava u Hrvatskoj u Opuzenu dana 27. svibnja 2024. godine.

Dubrovačko-neretvanska županija organizirala je dvodnevni studijski posjet u suradnji s Ministarstvom vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske i Regionalnom razvojnom agencijom DUNEA, a sastojao se od više sastanaka i radionica na prostoru županije koji su se organizirali u Pločama, Opuzenu, Putnikovićima, Dubrovniku, Župi Dubrovačkoj i Konavlima.

U vijećnici Grada Opuzena diplomatskim predstavnicima prezentirali su se tekući i budući projekti, te mogućnosti i potencijali poljoprivredne proizvodnje u dolini Neretve, nakon čega je održano predavanje Javne ustanove o zaštićenoj prirodnoj baštini doline Neretve.

Nakon izlaganja uslijedila je rasprava u kojoj su atašei dobili sve informacije, te pokazali interes za suradnju u konkretnim projektima.